Napastnik zaatakował nożem w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju – 19-latek zatrzymany
19-latek zaatakował nożem w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju; ranni pacjenci i personel, zatrzymany, sprawa trafia do prokuratury
Dzięki natychmiastowej reakcji personelu medycznego oraz policjantów z Jastrzębia-Zdroju, 19-letni mężczyzna został zatrzymany kilka minut po zgłoszeniu.
Do zdarzenia doszło w czwartek 25 czerwca po godzinie 18:00 w jednej z placówek medycznych w Jastrzębiu-Zdroju. Napastnik wszedł na jeden z oddziałów i zaatakował nożem przebywające tam osoby – pacjentów oraz personel medyczny.
Według dotychczasowych ustaleń, dwie pacjentki, lekarz oraz pielęgniarka odnieśli rany kłute. Jedna z pacjentek została operowana i znajduje się w stanie ciężkim, pozostali poszkodowani mają stabilny stan.
Gdy zdarzenie miało miejsce, personel medyczny natychmiast zareagował i udzielił pomocy poszkodowanym.
Na miejsce przybyli policjanci, którzy podczas obezwładniania napastnika przejęli czynności i zakuli 19-latka w kajdanki; następnie przewieziono go do komendy, gdzie osadzono w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Badanie alkomatem wykazało trzeźwość napastnika, a wstępne badanie na środki zabronione potwierdziło jego pod wpływem narkotyków. Zatrzymanemu pobrano także krew do dalszych badań.
Dzięki zdecydowanym działaniom zarówno personelu szpitala, jak i policji oraz skrupulatnemu zgromadzeniu materiału dowodowego, dzisiaj doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju.
Aby obejrzeć materiał filmowy, opis filmu: Film. Aby obejrzeć film, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce. Plik do pobrania: format mp4, rozmiar 31.86 MB.
Źródło: policja.gov.pl