W Jastrzębiu-Zdroju podpisano porozumienie o współpracy Policji z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa
Policja i Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Jastrzębiu-Zdroju nawiązują współpracę w edukacji, promocji i badaniach nad bezpieczeństwem.
Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju, insp. Grzegorz Bonalski, podpisał dziś porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa Wydział Nauk Społecznych z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, reprezentowaną przez Dziekana mgr Mateusza Tkocza.
Dokument ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy służbami mundurowymi, instytucjami administracji publicznej oraz odpowiednimi szczeblami na poziomie regionalnym i krajowym w określonych zakresach działań.
Współpraca z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa ma obejmować działania na rzecz edukacji studentów, a także działania promocyjno-informacyjne związane z rekrutacją na Uczelnię oraz do służby w Policji.
W porozumieniu przewidziano udział studentów i policjantów w przedsięwzięciach promujących tematykę bezpieczeństwa. Funkcjonariusze będą również świadczyć wsparcie merytoryczne w realizacji programu kształcenia na specjalizacji policyjnej.
Porozumienie obejmuje również współpracę w dziedzinie dydaktyki i badań naukowych, a strony przewidują udział w organizowanych konferencjach i seminariach.
Źródło: policja.gov.pl