Ogólne 15.06.2026

W Jastrzębiu-Zdroju rozpoczął się kurs podoficerski dla 24 policjantów

Nowy etap w policyjnej karierze: 24 funkcjonariuszy z Jastrzębia-Zdroju i Rybnika rozpoczyna kurs podoficerski w formie hybrydowej.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu Zdroju

Śląska 12, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

W poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju zainaugurowano kurs podoficerski. Uroczyste otwarcie zgromadziło słuchaczy oraz grono dydaktyczne.

Podczas inauguracji głos zabrał Komendant Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, inspektor Grzegorz Bonalski, który podkreślił, że kurs podoficerski to nie tylko możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności, ale także kolejny krok w stronę większej odpowiedzialności i nowych wyzwań w służbie.

Do programu przystąpiło 24 policjantów (12 z Jastrzębia-Zdroju i 12 z Rybnika), którzy mają zapewnione stanowiska wymagające kwalifikacji podoficerskich lub już pełnią funkcje na stanowiskach w korpusie podoficerów Policji (sierżant, starszy sierżant, sierżant sztabowy). Każdy uczestnik musi także spełnić wymóg stażu służby i pozytywnej opinii służbowej.

Kurs realizowany jest w formie hybrydowej: część zajęć prowadzą wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach w trybie zdalnym, a pozostałe zajęcia - stacjonarnie - prowadzi grono nauczycieli zrzeszonych w ramach programu.

Ukończenie kursu zależy od zdania egzaminu końcowego. Pozytywny wynik otworzy drogi do awansów oraz dalszego rozwoju kariery w Policji. Szkolenia tego typu stanowią fundament profesjonalnego przygotowania funkcjonariuszy do pełnienia odpowiedzialnych ról. Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Rybniku, we współpracy ze Szkołą Policji w Katowicach, dbają o wysoki poziom edukacji i praktycznego przygotowania swoich kadr.

Źródło: policja.gov.pl

AJ

Agnieszka Jurewicz

Śledzi kronikę policyjną i bezpieczeństwo w mieście, dbając o fakty i spokojny, odpowiedzialny język.

Więcej artykułów →

Udostępnij: