Kinga Agnieszka Bandyk

koszykarka
18.07.1992 Jastrzębie-Zdrój

Biografia

Kinga Agnieszka Bandyk (ur. 18 lipca 1992 w Jastrzębiu-Zdroju) jest polską koszykarką grającą na pozycjach silnej skrzydłowej i środkowej.

W młodzieżowych mistrzostwach Europy brała udział w U–16 (2008 – 6. miejsce), U–18 (2009 – 12. miejsce, 2010 – 11. miejsce) oraz U–20 (2012 – 10. miejsce). Uczestniczyła także w rozgrywkach Euroligi (2011/12).

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

Brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek starszych U–20 (2012)
Uczestniczka rozgrywek Euroligi (2011/12)
Uczestniczka mistrzostw Europy: U–20 (2012 – 10. miejsce)
Uczestniczka mistrzostw Europy: U–18 (2009 – 12. miejsce, 2010 – 11. miejsce)
Uczestniczka mistrzostw Europy: U–16 (2008 – 6. miejsce)

Ciekawostki

Urodziła się w Jastrzębiu-Zdroju w 1992 roku.
Brała udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy (U-16, U-18, U-20) w latach 2008-2012.
Grała w Eurolidze w sezonie 2011/12.

Udostępnij