Sebastian Andrzej Nowak

Piłkarz
13.01.1982 Jastrzębie-Zdrój

Biografia

Sebastian Nowak urodził się 13 stycznia 1982 roku w Jastrzębiu-Zdroju i jest polskim piłkarzem grającym na pozycji bramkarza.

Rozpoczął karierę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju, skąd trafił do Górnika Jastrzębie. Następnie przeniósł się do Ruchu Chorzów, gdzie podpisał pięcioletni kontrakt 31 stycznia 2003 i zadebiutował 16 marca 2003 roku w meczu z Wisłą Kraków. W Ruchu rozegrał 81 spotkań, w tym 12 w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W sierpniu 2007 roku Nowak podpisał pięcioipółletni kontrakt z Górnikiem Zabrze, do którego przeszedł 1 stycznia 2008 roku. Debiutował 27 lutego 2008 roku w przegranym 0:1 meczu z Cracovią w Pucharze Ekstraklasy; debiut w Ekstraklasie miał miejsce 3 maja 2008 w zremisowanym 0:0 meczu z GKS Bełchatów. 23 lutego 2009 roku został nowym kapitanem Górnika Zabrze i pełnił tę funkcję do 6 lipca 2009 roku, kiedy kapitanem został Adam Banaś. Łącznie w Górniku Zabrze rozegrał 76 spotkań, w tym 30 w ekstraklasie. 1 lipca 2011 roku rozwiązał kontrakt z klubem.

4 lipca 2011 roku Nowak podpisał dwuletni kontrakt z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Zadebiutował 22 lipca 2011 roku w wygranym 1:0 meczu z GKS Katowice, w ramach I ligi. W czerwcu 2013 roku przedłużył umowę z Niecieczą; 8 września 2013 roku zadebiutował w roli kapitana w wygranym 1:0 meczu z GKS Bełchatów. W sezonie 2015/16 rozegrał 24 spotkania i strzelił 1 bramkę. Łącznie w Termalice rozegrał 82 mecze.

10 czerwca 2016 roku Nowak podpisał dwuletnią umowę z GKS Katowice.

W reprezentacji Śląska Nowak wystąpił w 2006 roku w towarzyskim meczu charytatywnym z reprezentacją Polski.

Zobacz pełny artykuł na Wikipedii

Osiągnięcia

81 występów w Ruchu Chorzów, w tym 12 w ekstraklasie
kapitan Górnika Zabrze od 23 lutego 2009 do 6 lipca 2009
pierwszy gol bramkarza w historii Ekstraklasy, zdobyty 25 kwietnia 2016 dla Termaliki
podpisanie kontraktu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 4 lipca 2011
podpisanie dwuletniej umowy z GKS Katowice 10 czerwca 2016

Ciekawostki

Był wychowankiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju
W 2006 roku wystąpił w towarzyskim meczu Śląska przeciwko reprezentacji Polski
Pierwszy bramkarz w historii Ekstraklasy, który zdobył gola z gry

Udostępnij