Ogień w bloku w dzielnicy Zdrój. Osiem osób musiało opuścić mieszkania
Wieczór w Jastrzębiu-Zdroju zakończył się nagłą interwencją służb. W sobotę, 20 czerwca, około godziny 20.10 w dzielnicy Zdrój wybuchł pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym. Zgłoszenie trafiło do oficera dyżurnego, który natychmiast skierował na miejsce odpowiednie siły.
Szybka akcja służb i ewakuacja mieszkańców
Po otrzymaniu informacji do działań zadysponowano straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Ze względu na zagrożenie w budynku konieczne było wyprowadzenie lokatorów. Z klatki ewakuowano łącznie osiem osób.
- do zdarzenia doszło 20 czerwca około 20.10 w dzielnicy Zdrój
- na miejscu pracowały straż pożarna, policja i zespół ratownictwa medycznego
- z budynku wielorodzinnego ewakuowano osiem osób
Jedna osoba wymagała pomocy medycznej i transportu do szpitala.
Jeden z mieszkańców, 78-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala z objawami zaczadzenia
Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju
Nie wszyscy mogli wrócić do mieszkań
Po zakończeniu akcji gaśniczej większość lokatorów wróciła do swoich mieszkań. Nie wszędzie było to jednak możliwe. Jak przekazano, w dwóch lokalach nadal utrzymywało się wysokie stężenie gazów, co wykluczało bezpieczny powrót.
Równolegle rozpoczęły się czynności mające wyjaśnić, jak doszło do pojawienia się ognia.
Wstępne ustalenia wskazują na zaprószenie ognia. Policjanci wspólnie z biegłym wyjaśniają przyczyny pożaru
Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju
Policja informuje, że ustalanie okoliczności zdarzenia nadal trwa. Służby apelują o ostrożność, zwłaszcza w budynkach wielorodzinnych, gdzie dym i toksyczne gazy mogą szybko rozprzestrzeniać się na kolejne kondygnacje i stanowić zagrożenie także dla osób, których mieszkanie nie jest objęte pożarem.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!